1. Prison Break

  Prison Break

  IMDb : 7.5 5 Sezon 88 Bölüm

  Prison Break bir Amerikalı televizyon seri dram yarattığı Paul Scheuring yayınlandı, Fox için 81 bölüm ile, dört mevsim 15 Mayıs 2009, 29 Ağustos 2005 tarihinden itibaren ve beşinci mevsime , 30 Mayıs, 4 Nisan dan yayınlanan 2017. Dizi, biri işlemediği bir suç nedeniyle ölüm cezasına çarptırılmış iki erkek kardeşin etrafında dönerken, diğeri kardeşinin hapishaneden kaçmasına ve ismini temizlemesine yardımcı olmak için ayrıntılı bir plan tasarladı. Seri, Orijinal Televizyon ve 20. Yüzyıl Fox Televizyonu ile birlikte Adelstein-Parouse Productions tarafından üretildi. Yaratıcı Paul Scheuring ile birlikte, dizi tarafından icra icraPilot olayı yöneten Matt Olmstead , Kevin Hooks , Marty Adelstein , Şafak Parouse, Neal H. Moritz ve Brett Ratner . Serinin Ramin Djawadi tarafından bestelediği tema müziği, 2006 yılında Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterildi. Seri, ilk olarak Fox tarafından 2003 yılında kapatıldı; bu, böyle bir dizinin uzun vadeli umutları hakkında endişeliydi. Serileştirilmiş birinci sınıf televizyon dizisi Lost ve 24'ün popülaritesinin ardından Fox, 2004'te üretime destek vermeye karar verdi. İlk sezon genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve derecelendirmelerde iyi bir performans sergiledi. İlk sezon başlangıçta 13 bölümlük bir çalışma için planlandı, ancak popülerliğinden dolayı fazladan dokuz bölüm içerecek şekilde genişletildi. Sapihten kaçış2005 En İyi Televizyon Dizisi Draması için Altın Küre Ödülü ve kazandığı En Sevilen Yeni TV Draması 2006 Halkın Seçimi Ödülü gibi birçok endüstri ödülüne aday gösterildi. Amerika Birleşik Devletleri'nde beş mevsim DVD'de yayınlandı ve Blu-ray'de uluslararası yayınlandı.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

      7.5   145

  •  Durum: Devam Ediyor
  •  Tür: Yabancı Dizi
  •  Orjinal Adı: Prison Break
  •  İlk Yayın Tarihi: 29.08.2005
  •  Bölüm Süresi: 45 Dakika
  •  Web Sitesi: http://www.fox.com/prisonbreak
  •  Kanal: FOX
Background
 1. İlk sezonu kurtarılmasını takip Lincoln Burrows öldürmekle suçlanıyor, Terrence Steadmanı , kardeşi ABD in Başkan Yardımcısı , Caroline Reynolds . Lincoln ölüm cezasına çarptırıldı ve infazını beklediği Fox River State Hapishanesinde hapsedildi . Lincolnün erkek kardeşi, parlak yapı mühendisi Michael Scofield , Lincolnün masumiyetine ikna olmuş ve bir kaçış planı oluşturuyor. Fox Nehri e erişebilmek için Michael, Fox Nehri e mahkum edilmesiyle sonuçlanan silahlı bir soygunu taahhüt eder. Cezaevinde, Michael hapishane doktoru Sara Tancredi ile arkadaşTip 1 diyabet hastası gibi davrandığında, cezaevinin revirine günlük erişim sağlamak için günlük insülin çekimlerini yaptığında. Kardeşlerin infazlara karşı koyma mücadelesi, Lincolnü hapse attıran komployu araştırmaya başlayan ve ömür boyu süren arkadaşları Veronica Donovan tarafından destekleniyor . Ancak, Şirket olarak bilinen bir örgütün üyeleri olan gizli ajanlar tarafından engellenir . Şirket Lincolnün çerçevelemesinden sorumluydu ve bunu Lincolnün babası Aldo Burrows ve Şirketle olan eski bağları nedeniyle yaptılar . Kardeşler, diğer altı mahk withmla birlikte, Fernando Sucre , Theodore "T-Bag" Bagwell , Benjamin Miles "C-Note" Franklin ,Sekizinci Nehir olarak tanınan David "Tweener" Apolskis , John Abruzzi ve Charles "Haywire" Patoshik , cezaevi endüstrisi ayrıcalıklarını kullandıktan sonra, sezon finalinin hemen öncesinde bölümden kaçtılar.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. İkinci sezon kaçıştan sekiz saat sonra başlıyor ve bu sayı sekiz kaçışa odaklanıyor. Dizi yaratıcısı Paul Scheuring, ikinci sezonu " Kaçak Zamanlar Sekiz" olarak nitelendiriyor ve " Büyük Kaçış'ın ikinci yarısına " benziyor . [8] Kaçaklar ayrıldı ve her biri kendi bireysel hedeflerini takip ederken yetkilileri geride bırakarak ülke genelindeki yerlere seyahat etti. Brad Bellick ana gardiyan olarak çalıştığı cezaevinden kovulur ve mahkesmların peşinden para ödülü alır. Kaçışların birçoğu, uzun zaman önce başka bir Fox River mahk Charlesmu, Charles Westmoreland tarafından gömülen büyük bir önbellek arayışı içinde buluştu . Federal Ajan Alexander MahoneSekiz kaçak izlemeye ve yakalamaya atandı, ancak sekiz erkeğin de ölmesini isteyen Şirket için çalıştığı ortaya çıktı. Sara, babası Vali Frank Tancredi'nin öldürüldüğünü öğrendiğinde, kardeşler bir Şirket üyesi olan şimdiki Başkan Reynolds'u yıkmaya çalışırken, onunla kalan Michael'la tanışır. Erkek kardeşlerin güvenliğini sağlamak için Sara, tutuklanmasına izin verir ve yargılanır. Duruşma sırasında, eskiden kontrol edilen Başkanlık için çalışan eski Gizli Servis ajanı Paul Kellerman'ın ifadesi Lincoln ve Sara'yı temize çıkardı. Kaçışların yarısı öldürülüyor ya da yeniden ele geçiriliyor, ancak kardeşler Panama'ya geliyor.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Üçüncü sezon Panama dışından Sona ve Lincolnün içindeki Michaelı takip ediyor. Sona, mahkumlar tarafından idare edilen ve yalnızca bir yıl önce yaşanan isyan nedeniyle isyan eden bir hapishanedir. Mahkumlara yalnızca yiyecek ve su sağlanıyor ve diğer mahkumlara bağımsız olarak dağıtmaları ve hizmet etmeleri bekleniyor. Çevredeki manzara, kaçan mahkumların gözünde ateş eden silahlı muhafızlar tarafından izlenir. Burrows, Michaelın sevdiği kadın oğlu LJ ve Sarayı kaçırmış olan Gretchen Morgan (Panamadaki operasyonlardan sorumlu bir şirket operatörü) ile hızlı bir şekilde iletişime geçiyor . Şirketin Scofieldın James Whistlerı kırmasını istediği söylendi.Sona dışında. Sezon, Michael ve Whistlerin Michaelin aşırı gerginlikle başa çıkması ve Lincolnün The Company in işletmecisi Gretchen Morgan ile ilgilenmesi gibi bir kaçış planı oluşturma denemelerini takip ediyor. Sucre, Michaela kaçış planında yardımcı olmak için cezaevinde bir iş bulur. Lincoln, Sara ın verdiği bir ipucunun ardından Sara ve LJyi kurtarmaya çalıştığında, Gretchen, Sara ın başına geçtiğini iddia eder ve Lincolnü bir uyarı olarak kutuya gönderir. Sezon sona erdiğinde, çift, Mahone ve bir diğer mahkum olan Luis ile birlikte kaçmayı başarır ve T-Bag ve Bellick gibi birkaç suç ortağı geride kalır. Sucre in kimliği bir hapishane gardiyanı tarafından keşfedildi ve kaçtıktan hemen sonra Sonaya atıldı. LJ ve Sofia (Whistlerın onunla birlikte gideceği garantisini almışlardı), Whistlera takas ediliyorlar.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Dördüncü sezonun ana hikayesi, İç Güvenlik ajanı Don Selfin Scyllayı almak için aldığı bir ekiple ilgili . Ekip başlangıçta Şirketin “kara kitabı” olduğuna inanmasına rağmen, daha sonra yenilenebilir bir enerji hücresi hakkında bilgi içerdiği ortaya çıkıyor. Sezonun ilk yarısı boyunca, takım Scyllaya erişmek için kartlar alır ve çalmak için Şirket merkezine girer, Sara ın hayatta olduğu keşfedilir, Bellick kendini feda ettiğinde ölür ve Benin çift ajan olduğu ortaya çıkar. Scyllayı en yüksek teklifi verene satmak niyetindeydi. Isteksizce, Lincoln onu geri almak için Şirkete katılmaya karar verirken Michael bir hipotalamik hamartomdan muzdariptir. Şirket tarafından tedavi edilir ve işletilir. Michael daha sonra annesinin Christina ın hala hayatta olduğunu ve Scyllayı en yüksek teklif verene satması için satın aldığı ortaya çıkan Şirketin bir ajanı olduğunu öğrenir . Sonunda, serinin son 4 sezondaki ana hikayesi, Scylla ın Michael ve ekibi, General ve The Company tarafından ele geçirildiği ve Sara ın Christinayı öldürdüğü Miamide sona eriyor.Sezonun son iki bölümü seri finalini temsil ediyor. Son bölümde, Sara ın Michael, Lincoln, Sucre ve Mahone ile olan mezarını ziyaret etmeden önce, yürümeye başlayan oğlu Michaella Panamada çiçek alırken görülüyor. Son bölüm ve televizyon filmi Prison Break: Final Break , Şirketin devralınması ile Michaelin ölümü arasında neler olduğunu gösteriyor. Bu hikaye, Sara ın Miami-Dade ilçe cezaevinde Christina ın öldürülmesi için hapsedilmesini içerir. General ve T-Bag bitişik erkek tesislerinde. General, Sara ın ölmesini istiyor ve üzerine 100.000 dolarlık bir ödül koydu. Michael ödül aldığını duyar ve Sarayı parçalamak için bir plan yapar. Sonunda beyin tümöründen öldüğünü bilen Michael, Sara ın kaçması için kendini feda eder.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Haziran 2015’te Fox’ta bir canlanma yaşandığı bildirildi. Sınırlı seri, birkaç yıl sonra ortaya çıkan orijinal dizinin devamı niteliğindedir ve Wentworth Miller ve Dominic Purcellin rollerini yenileştirmesinin yanı sıra dizi yaratıcısı Paul Scheuringin de geri dönüşü vardır . Michael, dizinin finalinde öldürülmesine rağmen , Fox CEOsu Dana Walden , dizinin "karakterlerin neden canlı ve hala dünyaya yayıldığına dair mantıklı ve inandırıcı bir açıklama" sağlayacağını söyledi. Ocak 2016’da, Fox resmen canlanmayı seri hale getirdi, bölüm sırası dokuz a revize edildi. Mart 2016da Sarah Wayne Callies , Amaury Nolasco , Robert Knepper , Rockmond Dunbar ve Paul Adelsteinın rollerini tekrar edeceği doğrulandı. Çekimler Nisan 2016’da Vancouver’da ve Rabat, Kazablanka ve Ouarzazate’in de dahil olduğu birçok Fas kentinde başladı. 4 Nisan 2017’de giriş yaptı ve Salı günleri saat 9.00’da yayınlandı.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı
DİZİ KATEGORİLERİ
SON EKLENEN HABERLER
5651 sayılı kanuna göre içerik sağlayıcıdır. Sitemizdeki videolar üyelerimiz tarafından yüklenmektedir. Sitemizde yer alan videolardan herhangi bir telif hakkına ihlal ettiğini düşünüyorsanız, bize filmrognet@gmail.com adresinden gerekli yasal belgelerle müracaat etmeniz halinde 2 iş günü içerisinde söz konusu içerik kaldıralacaktır. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmrog sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.

hd film izle | yabancı dizi izle | instagram takipçi