1. Vikings

  Vikings

  IMDb : 7.4 5 Sezon 69 Bölüm

  Bu seri bizi, Viking savaşçısı ve okyanusun ötesindeki uzak kıyıları keşfetmeyi ve basmayı özleyen bir Viking savaşçısı ve çiftçi olan Ragnar Lothbrok'un (Travis Fimmel) acımasız ve gizemli dünyasını tanıtıyor. Hırsı, akıncılarını keşfedilmemiş batıdan ziyade fakir doğuya göndermek konusunda ısrar eden yerel şef Earl Haraldson (Gabriel Byrne) ile anlaşmazlık içinde bulunuyor. Ragnar, zorlu kuzey denizlerini fethetme kabiliyetine sahip yeni bir intrepid gemi kuşağı yapmak için tekne üreticisi arkadaşı Floki (Gustaf Skarsgard) ile bir araya geldiğinde, sahne çatışmaya hazırlanıyor. Ancak tüm savaşları ve kan dökmeleri için Vikings, aile ve kardeşlik hikayesidir ve Ragnar ile karısı Lagertha (Katheryn Winnick) arasındaki hakkı ve sevgisini kendi başına sayar. Kıskançlıkla dolup taşan şiddetli bir savaşçı olan Ragnar'ın kardeşi Rollo'nun (Clive Standen) hikayesi; Earl Haraldson’un karısı Siggy’nin (Jessalyn Gilsig) ve Hıristiyan ahlakı Vikinglerin putperest toplumuyla çatışan keşiş Athelstan (George Blagden). Hırs ve yenilik bir medeniyeti çürütürken, bu karakterler teste tabi tutulacak ve yaşam biçimleri bir daha asla aynı olmayacak.
  Vikings 10.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  10.0
  ( Toplamda 1 oy verildi. )

      7.4   93

  •  Durum: Devam Ediyor
  •  Tür: Yabancı Dizi
  •  Orjinal Adı: Vikings
  •  İlk Yayın Tarihi: 03.03.2013
  •  Bölüm Süresi: 44 Dakika
  •  Web Sitesi: http://www.history.com/shows/vikings
  •  Kanal: History
Background
 1. 1. Sezon Dizinin başlangıcında, Ragnar, birkaç Baltık kabilesiyle savaşan kardeşi Rollo'nun yanında Doğu Baltlarında . Doğudakileri gönderdikten sonra, Ragnar , Wanderer'ın gözünde Odin'in bir vizyonunu görür ve Valkyries'i düşmüş Northmenlerin ruhlarını Valhalla'ya götürmeye yönlendirir . Bundan sonra, Ragnar , Baltık’tan ne kadar az yağabileceği ile Kattegat köyünden uzak olmayan ailesinin yaşadığı küçük çiftçilik ve balıkçı köyüne geri döner . Yerel şefinin kısıtlayıcı politikaları, kısa görüşlü Earl Haraldson'un hayal kırıklığına uğrattığı Ragnar, büyük zenginliklerin beklediğine inandığı batıya yağmalamak için okyanusta yelken açma planlarını çok fazla düşündü. Ragnar daha sonra oğlu Bjorn'u , ilk kol halkasını earl'dan alacağı erkeklik töreni için hazırlar . Yolda, Ragnar oğluna, yürürlükteki politikalardan ve Batı topraklarına seyahat etmeyi ve orada ne kadar büyük zenginliklerin olabileceğini görmekten hoşlanmadığını söyler. Ayrıca, Bjorn'a, zorlu görevinin neden olabileceği olası sonuçları için hazırlar ve yakında her şeyi değiştirecek bir karar vereceğini söyler.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Sezon 2, Ragnar ile başlar ve Rolloyu keşfeden adamları, Jarl Borg için onlara ihanet etti. Ragnar, Rolloyu ihanetinden konuşmaya çalışmak için Arneyi Borg kampına gönderir, ancak Rollo inatla reddeder ve Arne sinirlenir ve hayal kırıklığına uğrar. İki ordu birbirine küçük bir alanda karşı karşıya. Ragnar, düşman ordusuna saf bir nefretle bakıyor; Rollo ise kıskançlığına dokunuyor ve savaştan önce çıldırmak için kendini azarlıyor. İki Viking ordusu savaşır, ancak aynı taktikleri ve savaş tarzlarını kullandıkça eşit olarak eşleşir. Dövüş sırasında Rollo, Ragnarın çizgisine sıçradı ve Floki in onu durdurmaya çalışmasını isteyen çok sayıda savaşçı öldürmeye başladı. Ne yazık ki Floki, diğerlerinin de yardımıyla, Rolloyu durduramıyor ve Jarl Borg savaşa katıldığında daha da hızlı yeniliyor. Flokiyi bitirmeden önce, Ragnar, Torstein ve Arne onu kurtarır, Ragnar ve Torstein Flokiyi yardım almak için alırken Arne Rollo ile savaşmak için geride kalır. Rollo kolayca Arneyi yener ve onu öldürür, herkesin görmesi için bir mızrakla kaldırır. Ragnar ve Torstein bunu görüyorlar ve Rolloyla yüzleşmek için savaşta yollarını kapatıyorlar. Rollo, kendi kardeşiyle savaşamayacağının farkına varıyor, teslim oluyor ve bu da savaşın sona ermesi.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. 3. Sezon Ragnar, Björn'e asla kral olmak istemediğini, sadece keşif ve çiftçilik yaptığını söyler. Ragnar, antlaşmalarında belirtildiği gibi tarım için toprak talep etmek üzere Wessex'e geri dönmeye karar verir. Ragnar ve savaşçıları Wessex'e ulaştığında, King Ecbert, Ragnar'a topraklarını almak için haber verirken, Vikingler, Kral Ecbert'in soylularını yatıştırmak için Prenses Kwenthrith için mücadele etmelidir. Ragnar ve Vassalları daha sonra Prenses Kwenthrith için Mercia tahtının restorasyonu için savaşmaya karar verdi. Bu arada, Lagertha yerleşimlerini inşa etmeye başlamak için Aethelstan ve kral Ecbert ile Wessex'te geride kaldı. Ragnar, Mercia'lara karşı bir savaşı kazanır, ancak Torstein'ın kolu yaralandı. Zafer onuruna bir kutlama yapılır. Torstein'ın sol kolu kangren olur ve Floki'den amputasyon yapmasını ister. Kwenthrith amcasının kafasını soruyor. Ragnar, nefretini çocuk ve onun en büyük erkek kardeşi tarafından cinsel tacize uğradığını itiraf ettiğini sorguluyor. Ragnar ve savaşçıları, Kwenthrith'in erkek kardeşi ve ordusu ile savaşmak için dağa tırmanmaya başlar. Kwenthrith, Ragnar'dan erkek kardeşini kurtarmasını ister. Torstein, ordunun orada olduğundan emin olmak için ilk önce gönüllü olmaya ve gönülsüzce ölmeye gönüllü oldu. Savaşta Þórunn ağır şekilde yaralandı. Aethelwulf, Meryalıları ve Prens'i pusuya düşürüyorHırsız teslimiyetler. Ragnar ve savaşçılar Kattegat'a geri döner ve Siggy'nin ölümünü öğrenir. Ragnar, Aslaug'un neden çocukları izlemiyor olduğu konusunda şüpheli. Lagertha'ya kulak zarının Kalf tarafından gasp edildiğini söylemek için bir haberci geliyorRagnar'dan geri kazanmasına yardım etmesini ister. Ragnar, erkeklere ilkbaharda Paris'e baskın yapacaklarını söyler. Ragnar, Lagertha için savaşmamaya karar vermesine rağmen, Kalf ile konuşmak için Lagertha ile birlikte geri döner. Floki, Ragnar'a Aslaug'un Harbard ile yattığını ve Harbard'ın Odin Ragnar için başka bir isim olduğunu söyler.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Ragnar Parise tekrar saldırmaya karar verir. Paris’e saldırmak istemesinin asıl nedeni, herkese Franks’a dönerek ihanet eden kardeşi Rollo’u öldürmek istemesi.Ragnarın kuvvetleri, uzun gemilerin şehre ulaşmasını engellemek için iki kale ve bir zincir kullanan Rollo tarafından püskürtüldü. Ragnar ve Floki uzun gemileri nehrin diğer tarafına götürür ve Parise arkadan saldırır, ancak Rollo Parisin donanması ile bu girişimi reddetmeyi başarır.Ragnar, Paris e mağlup olduktan sonra, yaklaşık on yıl boyunca Kattegat an kayboldu. Döndüğü zaman, halkı onun yolunu ayırıyor ama kendini istenmeyen hissediyor. Oğullarını selamlar sonra her birini onu sefaletinden çıkarmak için zorlar. Krallığa onunla savaşması için herkese meydan okuyor. Ubbe öne çıkıyor ancak Ragnar onu kucaklıyor.Ragnar tüm oğullarıyla yalnız görüşür ve İngiltereye döneceğini söyler ve herhangi birinin katılmak isteyip istemediğini sorar. Bjorn, kendisine Akdenize gitme planlarını anlatıyor. Hiçbiri gitmek istemiyor, ancak davetini Ivara uzatmıyor.Ragnar Flokiyi ziyarete başlayan insanlara veda etmeye başlar. Ayrılmadan önce onunla kalır, Flokiden ailesini izlemesini ister ve Flokiye onu sevdiğini söyler. Daha sonra Lagerthayı görmek için yolculuk yapar ve İngilizlerin yerleşmesinin ve evlenmelerinin başarısızlığına dair derin pişmanlıklarını ifade eder. O veda pişmanlık duymadan öpüyor. Yolculuk evinde kendini asmaya çalışır ama başarısız olur.Kattegata döndüğünde Ivarı İngiltereye seyahat etmeye davet ediyor ve daveti kabul etmek için hızlı. Bjorn onlara gemileri veriyor ve birlikte bir ekip oluşturuyorlar. Son olarak, Ragnar Aslauga veda etti.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. 5. Sezon Seer’e göre Ragnar, Norveç’in güneyindeki Kattegat yakınlarındaki topraklarda doğup büyüdü ve zeki bir çocuk olarak ün kazandı. Ragnar 15 yaşındayken Svealand Kralı Froh Norveç'i işgal etti ve Norveç Kralı Siward'ı öldürdü . Ragnar, Froh'u kovmak için Siward sadıklarıyla katıldı. Kral Froh, savaşırken düşmanlarını ısırtan savaşta boynunun etrafına evcil yılan taşımakla ünlüydü. Froh ile savaşmak amacıyla Ragnar, tüylü bir hayvan derisinden bir mont ve pantolon giydi. Ardından çıkan savaşta Ragnar, Froh ile yüzleşti ve yılanlar tüm saçlar için deriyi ısırmadılar. Olağandışı bir şekilde kralı böyle erken yaşta yendikten dolayı, Ragnar saç tiryakileri olan "Lothbrok" ​​adını aldı. Bir noktada, Ragnar gittiLagertha'nın ona olan sevgisini itiraf etmek için evi, ama evini koruyan bir ayı ve kocaman bir tazı tarafından kuruldu. Ragnar ayıyı mızrakla öldürdü ve tazı çıplak elleriyle boğdu ve böylece Lagertha'nın evliliğini ele geçirdi.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı
DİZİ KATEGORİLERİ
SON EKLENEN HABERLER
5651 sayılı kanuna göre içerik sağlayıcıdır. Sitemizdeki videolar üyelerimiz tarafından yüklenmektedir. Sitemizde yer alan videolardan herhangi bir telif hakkına ihlal ettiğini düşünüyorsanız, bize filmrognet@gmail.com adresinden gerekli yasal belgelerle müracaat etmeniz halinde 2 iş günü içerisinde söz konusu içerik kaldıralacaktır. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden filmrog sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.

hd film izle | yabancı dizi izle | instagram takipçi